Search site


Contact

THAI ridgeback DAY

E-mail: enricom@email.cz

English

Thai ridgeback
TRD in NEED
IN NEED

Thai Ridgeback
KCHMPP - Thai ridgeback
Czech Club KCHMPP

Media Partner 2012
IFAUNA
IFAUNA

Article
2. THAI ridgeback DAY
2. THAI ridgeback DAY

TOPlist

Last Update
17.1.2018

 

About US

 THAI ridgeback DAY is meeting for breeders and owners TRDs, which was held 1st time in summer 2010. Czech Republic is one of the european´s coutry with largest number of TRDs, so it would be pity not organized this meeting. In CZ are around 300 living TRDs. (Now are registered in CMKU and CLP 536 TRD´s)

 

7. THAI ridgeback DAY se uskutečníl 24. - 26.6.2016 v kynologickém areálu Zbraslav u Brna.

  - katalog ke shlédnutí ZDE

Sraz byl opět zaměřen na podporu Thajských Ridgebacků v útulcích (Sbírka, výtěžek ze srazu + Tombola) – celkem se vybralo 9700 korun + spousta dárečků od účastníků srazu a sponzorů. Které se na srazu osobně předalo lidem z tachovského útulku „U Šmudliny“ v kterém mají již několik let thaječka Kata a s kterým již 3. rokem za náma na sraz přijíždějí.

Tak jako v předešlých letech, tak i letos sraz neoficiálně začal již ve středu 22.6. kdy do areálu dorazili 4 hafani a ve čtvrtek dorazil i náš útulkáč čertík Kato a mohli tak započít přípravy srazu.

V pátek dorazilo na sraz dalších 14 Thajských ridgebacků a v sobotu zbývajících 11 uvrkánkú, takže celkem 30 jedinců z ČR a SK (ve věku 7 měsíců – 13,5 let). Někteří se srazu zúčastnili po celý víkend a někteří zůstali pouze pár hodin. Opět za náma zavítal i nejstarší thaječek v ČR Bokass Thai Ol-A-Mi Moravia (13.5 let), který se má stále čile k světu a za to jsme velice rádi.

Každý účastník obdržel dárečky od sponzorů, katalog a ručně malovaný pamětní list s podobiznou svého thaječka.

Letos jsme si dopřáli opravdu tropické počasí, které jsme samozřejmě nějak zvládli a někteří si dopřáli i studenou koupel v bazénu. Všichni se dobře bavili a thaječci se pořádně vyřádili, i když je to vedro dost unavilo. Myslím si, že se opět nenašel ani jeden, který ze srazu nebyl utahaný. Sraz se opět obešel bez jakýchkoliv velkých incidentů, i když nějaké menší se staly, ale to by na srazu thajských ridgebacků jinak nešlo.

Od pátku byly pro účastníky nachystané „2 BOJOVKY“.

- Denní cca 1,5 km s 41 otázkami, zabrala 26-55 min. - ukryté 2 poklady

- Noční s baterkou za bludičkami cca 800 m, zabrala 20-30 min. - ukrytý 1 poklad

Obě bojovky byly tentokrát trochu víc náročnější, vedly kolem menší bažiny, přes různé křoví a po cestě bylo spousta popadaných suchých stromů a větví. Při bojovce bylo možné hledat i různé poklady, které skrývaly ruzné pamlsky pro pejsky a 2 druhy pamětních CWG. Soutěžní byla ale pouze denní bojovka. Vyhrál to spolek Katíkovců (útulek U Šmudliny) se 40 správnými odpověďmi a s časem 46 min. Noční bojovka byla hlavně pro děti. Byla to taková menší stezka odvahy s lucerničkami v hustém tmavém lese, kde museli následovat bludičky, které je zavedly k vytouženému pokladu. V průběhu bojovek se naštěstí nikdo neztratil

V průběhu bojovky se ti, co nesoutěžili, mohli opět lépe seznámit. Někteří hafani se navolno mohli spolu vyblbnout a poté se až asi do půlnoci skotačilo v bazénu, povídalo a různě radilo s výchovou našich thaječků, stejně jak v předešlých letech.

Sobotní program začal soutěží v „AGILITY“, kde byly pro thaječky nachystané překážky (kladina, tunely, přeskok kruhem a různé druhy dalších překážek) a na závěr studenomokrá lázeň v pidibazénku, kterým museli proběhnout (pouze 1 thaječek si tu vodu dosytosti užíval). Agility si odběhlo celkem 20 thaječků s časem 1:27 min až 4:52 min. Nejlepší dospělý byl Leon a nejlepší štěně Aya. A protože bylo vedro a čekáním na odběhnutí všech účastníků, by se thaječci upekli, tak se do dráhy pouštělo víc thaječků najednou, ale samozřejmě s dostatečným odstupem.

Po odběhnutí Agility se někteří vydali na Bojovku a někteří si dopřáli oběd a  vychutnávali následující soutěžní dobrůtku a to soutěž o „Nejpěknější a Nejchutnější BUCHTU“, kterou měli účastníci za úkol upéct či koupit. Celkem se posuzovalo 6 dortů, koláčů a buchet + 1 tlačenka, které si mohli všichni ochutnat. Za nejpěknější buchtu byl vybrán dort Denisi Podstavkové a za nejchutnější dortroláda od ChS Thaivillage

Samozřejmě nechyběla ani nejočekávanější „TOMBOLA“, ve které se mohlo vyhrát spousta dárečků od pytle granulí, plenek, nějakého toho alkoholu, tenisáků až po pamlsky, vzorečky a dalších věcí. A jako vždy, nebyl snad nikdo, kdo by si z tomboly něco neodnesl.

Poté se opět rozdělal oheň a už se jen opékalo, klábosilo a koupalo se v bazénu.

V neděli jsme se všichni rozloučili a rozutekli do svých domovů.

Srazu se zúčastnili tito Thajští Ridgebaci
Aiwa Wunti (Ája)
Amy
Armin Melody Maker Dog
Avantesia Amazing Thailand (Tejša)
Aya Hali Melody Maker Dog
Babbun From Thaivillage
Baccara From Thaivillage
Banook From Thaivillage
Bokass Thai Ol-A-Mi Moravia
Cao Day From Thaivillage
Caron Khiri-Khan (Leon)
Catto Thaikru (Kato)
Cest Moi From Thaivillage (Moi)
DeeDee From Thaivillage
Dorien Khiri-Khan
Džet Khiri-Khan (Buro)
Edmounth Bencilla (Monthy)
Eireen Khiri-Khan
Farangh Bencilla
Farawel Pho-Ngoen OL-A-MI Moravia
Fencis Khiri-Khan (Tara)
Feniccis Khiri-Khan (Fencis)
Galant Khiri-Khan (Nero)
Galla Khiri-Khan
Gira Khiri-Khan (Ševa)
Gregory Bencila
Cham Choy - NPK Of Benjarong
Issayakorn Z Lasow Preczovskich (Iša)
Siam Grand Num-Khing by DDP (Khini)
Tan Ngern Of Noppakao

 

BOJOVKA

  UČASTNÍK BODY ČAS
1. Katíkovci 40 b. 46 min
2. AjoMoikovci 39 b. 31 min
3. Fencisovci 39 b. 40 min
4. Eireenovci 37 b. 29 min
5. Babbunovci 37 b. 41 min
6. Tarovci 36 b. 32 min
7. BuroŠevovci 36 b. 55 min
8. IšoArminovci* 35 b. 28 min
9. TangiChamovci 35 b. 32 min
10. Caovci 34 b. 26 min
11. Ayovci* 34 b. 28 min
12. Nerovci 33 b. 27 min
13. Hafíkovci 33 b. 36 min

* - účastníci ze Slovenska

 

AGILITY

DOSPĚLÍ
1. 1:27:73 Caron Khiri Khan (Leon)
2. 1:34:42 Babbun From Thaivillage
3. 1:41:66 Fencis Khiri-Khan (Tara)
4. 2:01:53 Fencis
5. 2:08:71 Baccara
6. 2:14:78 Pongi
7. 2:32:81 Banook
8. 2:34:10 Gragory
9. 2:36:89 Tangi
10. 2:39:40 Cao Day
11. 2:54:40 Eireen
12. 2:59:31 Moi
13. 3:01:30 Iša
14. 3:06:58 Monthy + Amy (tandem)
15. 3:40:52 Aja
16. 4:52:28 Dorien
ŠTĚŇATA
1. 2:04:59 Aya Hali Melody Maker Dog
2. 2:06:36 Galant Khiri-Khan (Nero)
3. 2:27:88 Armin Melody Maker Dog

 

NEJPĚKNĚJŠÍ BUCHTA - Podstavková Denisa

NEJCHUTNĚJŠÍBUCHTA - Tomek Markéta

 

 

6. THAI ridgeback DAY se uskutečníl 26. - 28.6.2015 v kynologickém areálu Zbraslav u Brna.

   - katalog ke shlédnutí ZDE

Počasí nám opět přálo a po celý víkend bylo pěkně, i když s menší a velice kratkou přeháňkou jako vždy v průběhu agility.

Již po 3. byl sraz zaměřen na podporu Thajských Ridgebacků v nouzi - celkem se nasbíralo 8500 Kč a spoustu dárečků od účastníků srazu a sponzorů.

Letos jsme opět neoficiálně začali již ve středu 24.6., kdy dorazili 4 thaječci.

V pátek dorazilo dalších 9 uvrkánku a to včetně našeho utulkáče KATA z tachovského útulku U Šmudliny + 1 nethajec peruánec. V sobotu dorazil zbytek a celkem se na srazu sešlo 23 thaječků z ČR a Slovenska (ve věku 8 měsíců - 12,5 let) včetně nejstaršího žijícího thajce v ČR Bokkase Thai Ol-A-Mi Moravia

Od pátku byly pro účastníky připravené 3 BOJOVKY lesem (2 denní a 1 noční), Soutěžní byly pouze denní bojovky, které se museli obsolvovat obě, teda alespoň je museli absolvovat ti, kteří chtěli něco vyhrát. Letos se braly v podaz hlavně odpovědi než čas. 1. bojovka byla dlouhá cca 1,5 km s 68 otázkami a zabrala 60-100 minut. 2. bojovka byla dlouhá cca 600 m s 42 otázkami a zabrala 23-58 minut. Otázky v bojovkách byly tentokrát velicé zákeřné z oblasti flóry, fauny, filmografie, hudby, literatury, historie, matematiky, chemie a letos hlavně byly zaměřeny na Logiku a paměť, protože některé otázky byly spojené s úvodním textem, který si museli účastníci zapamatovat a následně při cestě narazili na otázky s tim spojené. Samozřejmě nesměli brat v potaz realitu, ale jen to, co bylo napsané v textu. Některé otázky museli účastníci opět i hledat, protože byly dobře skryté.Součásti bojovky bylo za úkol najít I 3 ukryté poklady (pamlsky, pamětní CWG, kresby zůčastněných pejsků a poukázky na další dárečky), takže museli najít mraveniště, domeček Křemílka a Vochomůrky, vyluštit sudoku, díky kterému získali kód k zámku k dalšímu pokladu vysícím na stromě. Bylo na každém jak bude otázky luštit. Někteří si pamatovací texty fotily, jiní se zase vraceli, někteří používali kamarády na telefonu a nebo vše googlili na internetu. Bohužel slovenští účastníci to měli hodně těžké aby rozuměli všem výrazům a otázky z češtiny pro ně nebyly zrovna lehké.
Nakonec to vyhral spolek BacarroAjovců s celkem 87 správnými odpověďmi a s celkovým časem 1 hod 36 min

Noční bojovka byla hlavně pro děti. Byla to taková menší stezka odvahy s lucerničkami na čele v hustém tmavém lese, kde museli hledat a následovat bludičky, které je zavedly k vytouženému pokladu.

V průběhu bojovek se ti co nesoutěžili, mohli opět lépe seznámit. Někteří hafani se navolno mohli spolu vyblbnout a poté se až asi do půlnoci povídalo a různě radilo s výchovou našich thaječků, stejně jak v předešlých letech.

Sobotní den samozřejmě začal pokračováním bojovky pro ty, co si ji ještě neodběhli.

Kolem poledne následovalo mímoúrovňové AGILITY, které bylo letos složeno z kladiny, překážek, slalomu, kruhu a 2 tunelů (1 byl opět postaven z kopce dolů). Letos se do agility zapojilo vice páničků a snažili se pomáhat svým hafanům překonávat různé překážky, lezli s němi do tunelů atd., takže zábava byla veliká. Agility bylo rozděleno na dospělé a štěňata do 1 roku a odběhlo si ho 18 thaječků.
Nejlepší dospělý býla Baccarka s časem 1:08:08 a nejlepší štěně Tara s časem 1:08:33, která by mohla soutěžit I s dospěláky.

Poté následoval oběd a ochutnávání
nejlepší BUCHTY. Do soutěže o nejlepší buchtu bylo přihlášeno mnoho ruzných buchet, koláčů a sladkých ovocných mystiček. Nakonec to vyhrály opět mystičky ChS Thaivillage
Samozřejmě nechyběla ani “TOMBOLA”, ve které se mohlo vyhrát spousta dárečků od pytlu granulí, přepravky, plenek až po pamlsky a vzorečky a každý si z ní něco odnesl.
Poté se rozdělal táborák, opékalo se a pak se už jen povídalo a povídalo až opravdu do brzkých ranních hodin.

V neděli přišlo nařadu, jak už tomu bývá, jen to smutné loučení.

Srazu se zúčastnili tito Thajští Ridgebaci
Catto Thaikru  (KATO, Katík, Kačenka, Katoušek, Kačík, Vořech)
Abigail Von Valstejn
Amy
Aiwa Wunti (Ája)
Apinia Cerro De Pasco
Babbun From Thaivillage
Baccara From Thaivillage
Banook From Thaivillage
Bokass Thai Ol-A-Mi Moravia
Caroen Khiri-Khan (Leon)
Cest Moi From Thaivillage
Cham Choy
Cosmic Sofa Surfer
Dorien Khiri-Khan
Džet Khiri-Khan (Buro)
Edmounth Bencilla (Monthy)
Eireen Khiri-Khan
Fa Chim Khiri-Khan
Fantasia Khiri-Khan
Fencis Khiri-Khan (Tara)
Feniccis Khiri-Khan (Fencis)
Issayakorn - Z Lasow Preczovskich (Iša)
Tan Ngern Of Noppakao

 

BOJOVKA

  BOJOVKA 1 BOJOVKA 2 CELKEM ÚČASTNÍK
1. 1h 13 minut 45 b. 23 minut 42 b. 1h 36 minut 87 b. BaccaroAjovci
2. 1h 43 minut 56 b. 56 minut 31 b. 2h 39 minut 87 b. Apinovci
3. 1h 30 minut 56 b. 33 minut 31 b. 2h 3 minuty 87 b. Tarovci
4. 1h 43 minut 53 b. 56 minut 30 b. 2h 39 minut 83 b. Šmudlínci - Kato
5. 1h 20 minut 54 b. 46 minut 28 b. 2h 6 minut 82 b. Burovci
6. 1h  46 b. 57 minut 30 b. 1h 57 minut 76 b. Moikovci
7. 1h  45 b. 51 minut 26 b. 1h 51 minut 71 b. Babbunovci
8. 1h 29 minut 41 b. 57 minut 30 b. 2h 26 minut 71 b. TangišoChamovci
9. 1h 35 minut 42 b. 58 minut 29 b. 2h 33 minut 71 b. Fencisovci
10. 1h 35 minut 40 b. 58 minut 31 b. 2h 33 minut 71 b. Fachimovci *
11. 1h 18 minut 34 b. 36 minut 16 b. 1h 48 minut 50 b. Fantasiovci *
12. 1h 18 minut 39 b. 38 minut 11 b. 1h 50 minut 50 b. Išovci *
  1h 20 minut 52 b.         Abigailovci
  1 h 11 minut 42 b.         Eireenovci
      44 minut 16 b.     Leonovci *

* - účastníci ze Slovenska

 

AGILITY

DOSPĚLÍ
1. 1:08:1 Baccara From Thaivillage
2. 1:15:2 Babbun From Thaivillage
3. 1:15:9 Banook From Thaivillage
4. 1:17:1 Api
5. 1:20:1 Leon
6. 1:34:6 Iša
7. 1:43:0 Buro
8. 1:43:4 Abigail
9. 2:12:4 KATO
10. 2:21:1 Monthy + Amy (tandem)
11. 2:36:5 Tangi
12. 2:55:1 Moi
13. 3:16:2 Ája
ŠTĚŇATA
1. 1:08:3 Fencis Khiri-Khan (Tara)
2. 1:39:7 Fa Chim Khiri-Khan
3. 1:46:8 Feniccis Khiri-Khan (Fencis)
4. 3:15:0 Fantasia
HOST (peruánec)
  1:55:3 Alira

 

NEJLEPŠÍ BUCHTA - Tomek Markéta

 

 

5. THAI ridgeback DAY se uskutečníl 27. - 29.6.2014 v kynologickém areálu Zbraslav u Brna.

   - katalog ke shlédnutí ZDE

Počasí nám i tentokrát přálo a po celý víkend bylo opět pěkně, i když s menší a velice kratkou přeháňkou po skončení agility.

Sraz byl opět zaměřen na podporu Thajských Ridgebacků v útulcích. Poněvadž Dáda konečně našla svůj domov, tak sbírka byla jen pro černého ďáblíka Kata z tachovského útulku U Šmudliny - celkem se nasbíralo 9500 Kč a spoustu dárečků od účastníků srazu a sponzorů.

Je velice smutné, že chovatel Kata nepřekvapil a na něho opět nepřispěl ani pamlskem.... Jsem rád, že alespoň některým ChS a majitelům TRD - opravdovým milovníkům tohoto plemene, není Katův smutný osud lhostejný

Letos jsme neoficiálně začali již ve čtvrtek 26.6., kdy dorazil Kato (největší atrakce srazu ) a další 3 thaječci.

V pátek dorazilo dalších 6 uvrkánků od tohoto dne začala vyzkoušená BOJOVKA lesem, která byla o dost težší než loni a zahrnovala nejen 1-2 hodinovou procházku pejsků a páníčků po vyznačené trase lesem, ale také tu opět bylo nachystáno pro páníčky 100 různých otázek z Flóry, Fauny a tentokrát přibyly i otázky z oblastí TRD, matematiky, chemie, filmu, hudby, historie a vtipů... S bojovkou bylo spojené hledání 3 kešek, které byly založeny k příležitosti 5. Ročníku srazu a tyto kešky jsou oficialně zaregistrovany pro Geocaching, takže jsou stále vprovozu. 1. keš se zabýva historii plemene. 2. Charakteristikou plemene a 3. Našim srazem THAI ridgeback DAY.

V keších bylo nachystano pro hafany překvapení, vlastně překvapení obdrželi až po nalezení a donesení pokladu, které tam našli. Koncem pátečního dne jsem si udělali procházku k jiné nedaleké kešce, která je v blízkém okolí skryta již několik let, takže se někteří mohli předem podívat, jak taková keška vypadá.

V sobotu do areálu přijížděli další účastníci a dorazilo dalších 7 thaječků, včetně našeho stálého nejstaršího účastníka Bokasse, kteremu bylo 11,5 let (2.nejstarší žijící TRD v ČR a zaroveň 1. Nejstarší pes) , Bokass se alespoň na chvíli přišel na nás podívat.

Celkem se srazu teda zúčastnilo 20 jedinců.

Od ranních sobotních hodin pokračovala bojovka pro ty, co si ji ještě neodběhli ostatní se měli možnost seznamovat, procházet se po areálu a okolí, blbly u překážek a připravovali se na agility. Bojovky se zůčastnilo celkem 10 teamu. Někteři šli sami, nekteří ve skupince a ti co si ji neprošli, měli možnost si udělat alespoň test. Bojovku vyhral Zdeněk s Katem s časem 1 hodina a 2 minuty s 69 správnými odpověďmi (z TRD otázek to nebyla žádná sláva), ale Zdenda jako jediný účastník bojovky, který jako 1. vyzkoušel bojovku, šel úplně sám a zároveň jako jediný neznalec TRD a nezasvěcenec okolo nich, tak nakonec za jinýma nezaostával ...). Ostatní zvládli bojovku s časem 1h 3min -1h 45 min.. Nejlepší odpověděl 72 otázek správně, nejhorší pouhých 51.

Po obědě přišlo na řadu konečně AGILITY, které bylo jako vždy opět něčím zpestřeno. Bylo tentokrát nachystáno mímoúrovňově, takže se běhalo z kopce a do kopce a byl nachystán 1.úsek odvahy (s míčky a závěsem z alobalu, slídy a krepáku). Celé Agility bylo složeno z kladiny, 7 překážek, slalomu, úseku odvahy, kruhu a 2 tunelů (1 byl postaven z kopce dolu). Na závěr byl jako takový menší bonus připraven přeskok (přelez) 2 metrovým Áčkem, které si skoro každý vyzkoušel a většina ho zdolala. Agility se zúčastnili úplně všichni zúčastnění, co zrovna byli přítomní. Nejrychlejší Leon to zvládl za 55 sec. a nejpomalejšímu to trvalo 3,5 minuty.

Po Agility následovalo ochutnávání "nejlepší BUCHTY" a posuzování "nejoriginálnějšího srazového TRIČKA". Do soutěže o nejlepší buchtu byl přihlášený 1 dort, 1 buchta, sladké mystičky a domácí chléb. Vyhrály to sladké mystičky Markéty Tomek Do soutěže o nejoriginálnější tričko se přihlásily 2 návrhy triček. 1 návrh srazového trička obdrželo 9 lidí a další návrh byl poděkování za organizaci srazu. Všechny tyto trička nešlo neposoudit jinak, než že to nakonec vyhráli všichni.

Poté následovalo rychlé vyhlášení výsledků všech soutěží (Bojovka, Agility, Nejlepší Tričko a Nejlepší Buchta)

Po setmění přišla na řadu TOMBOLA, ze které si skoro každý odnesl nějaký ten dáreček. Opakovalo se samozřejmě to co i v minulém roce, že některé ceny se držely stále stejných lidí, i když se jich vzdali. A jak loni tak i letos poslední cena (příprava ohniště) pobavila asi nejvíce. Ta totiž padla opět na koho jiného než na M. Bíloveckého :

Po tombole se opékaly špekáčky a klábosilo se až do rozednění.

V neděli přišlo nařadu jen smutné rozloučení.

 

Srazu se zúčastnili tito Thajští Ridgebaci
Catto Thaikru  (KATO, Katík, Kačenka, Katoušek, Kačík, Vořech)
Amy
Apinya Cerro De Pasco
Apoe MightyThai by LA
Babbun From Thaivillage
Baccara From Thaivillage
Banook From Thaivillage
Bokass Thai Ol-A-Mi Moravia
Caron Khiri-Khan (Leon)
Cest Moi From Thaivillage
Cewin From Thaivillage
Dorien Khiri-Khan
Džet Khiri-Khan (Buro)
Edmounth Bencilla  (Monthy)
Eireen Khiri-Khan
Farawel Pho-Ngoen OL-A-MI Moravia
Gucci Bencilla
Infinity Thaikru (Seli)
Tan Ngern Of Noppakao
Tara

 

BOJOVKA

1. 1h 2 minuty 69 b. Šmudlínci - Kato
2. 1h 3 minuty 72 b. Burovci
3. 1h 3 minuty 57 b. Eireenovci
4. 1h 6 minut 51 b. Leonovci
5. 1h 12 minut 64 b. Babbunovci
6. 1h 16 minut 62 b. Apinyovci
7. 1h 21 minut 71 b. Cewinovci
8. 1h 21 minut 70 b. Moikovci
9. 1h 45 minut 61 b. BanookoBaccarovciDorienovci
10. - 51,5 b. ApoeSelinovci

 

AGILITY

1. 0:55:5 Caron Khiri-Khan (Leon) A
2. 0:57:3 Apinya Cerro De Pasco A
3. 1:05:3 Farawel Pho-Ngoen OL-A-MI Moravia A
4. 1:20:5 Moi A*
5. 1:29:1 Babbun -
6. 1:33:0 Buro -
7. 1:40:9 Banook A 2.pokus s Laďkou  - 0:59:2
8. 1:51:3 Amy A*
9. 1:56:1 Monthy A
10. 1:59:6 Apoe A*
11. 2:00:2 Eireen A
12. 2:08:6 Baccara A
13. 2:11:1 Dorien A*
14. 2:44:5 Seli -
15. 3:13:3 Kato -
16. 3:32:0 Cewin A*  

A - zvládli přelézt Ačko  A* - pokusili se přelézt nebo přelezli s páničkovou pomocí

 

NEJORIGINÁLNĚJŠÍ TRIČKO -  Mečířová Klára a Spolek Plzeňáků (Laďka Červinková + Lukáš Kasl a spol.)

NEJLEPŠÍ BUCHTA - Tomek Markéta

 

4. THAI ridgeback DAY was 28. - 30.6.2013 and again in canine area Zbraslav u Brna.

Finally after 2 rainy years all weekend was nice sunny weather, so we could enjoy it

This year Meeting was aimed to help Thai Ridgebacks in shelters - We collected a total of  5180 CZK + a lots of gifts from participants of the event.

Meeting again began on Friday and that day already came 11 TRDs. From Friday already started Fighting game in forest, which included 30-55min. walk for dogs and their owners through the marked route in the forest, but also for the owners was set up test with 31 different questions of flora and fauna, which were sometimes hidden  and participants had to look for them. Questions surprised almost everyone, because it did not concern either question about TRD or dogs, and thus it was perhaps more interesting. During fighting game was also task to find 6 different hidden treasures (pearls, balloons and treats for dogs).
During the fighting game, who did not compete had chance better to know each other, some dog could run free around area and play together and after that we talk and talk till midnight about our thais and tried help to each other with training.

On Saturday to area arrived other participants. Totally participate 18 registered TRDs + 1 not registered veteran + 1 not TRD

On Saturday ofcourse continued the fighting game for those who have not already participated and because was nice weather, so many participats could enjoy walks and let their dogs played together again.
After lunch we started AGILITY, which was this time variegated with something new and it was with 3x different sections of courage. In the first track were the various papers, micas and aluminum foil (just rubbish that TRDs also dont like in the city). In the second track were different types of balls and in the third track pan and casserole dish with water, which TRDs had to run over. Agility was made up of the beam, 4 hurdles, slalom, circles and 2 tunnels + 3 sections of courage.

After agility was another activity and it was
LABYRITH, which was built downhill, so participant had to be careful not to slip. Some participants find immediately correct way and some was little lost.

After Agility and labyrinth started tasting the "best Cakes" and assessing of "the most original events´T-shirt."
For competition of best cakes were registered 6 different pies, cakes, honey cake and muffins. This time we did not assessed just taste of cake, but also assessed visual aspect.
For competition of the most original T-shirt were registered 7 different t-shirts. Actually 9 because two owners made 2 different T-shirts

Then came the announcement of the results of all competitions (Fighting game, Agility, Labyrinth, Best T-shirts, most delicious cakes and Prettiest cake)
After that we made RAFFLE, from which almost everyone got some gifts.

This year we also awarded special prize for oldest participant - Bokassa Thai Ol-A-Mi Moravia, which is already nearly 11 years old and even that high age he came to see us.

At the end of the day was already a free program, someone made walks surroundings, we made a campfire, roasted and then just talked and talked until really late into the night.

On Sunday early morning some TRDs left to attend international Dog Show INTERCANIS BRNO and those who stayed could still talk, let's their dogs play to each other and after lunch we said goodbye and the meeting ended.

 

These dogs participated our meeting
Abigail Von Valstejn
Aiwa Wunti
Amy
Avantasia Amazing Thailand
Babbun From Thaivillage
Baccara From Thaivillage
Banook From Thaivillage
Benetton Plums´Jewel
Bokass Thai Ol-A-Mi Moravia
Cest Moi From Thaivillage
Džet Khiri-Khan (Buro)
Edmounth Bencilla
Eireen Khiri-Khan
Farangh Bencilla
Floyd Bencilla
Gregory Bencilla
Harley Thaikru
Siam Grand Num-Khing By DDP
Tan Ngern Of Noppakao

 

FOREST COMBAT

1. 30 min. 29 p. Burovci
2. 32 min. 23 p. Eireenovci
3. 32 min. 17 p. Babbunovci
4. 33 min. 26 p. BanookoBaccarovci
5. 33 min. 24 p. FloydoČestmírovci
6. 34 min. 19 p. FaranžiKhinišovci
7. 35 min. 18 p. Harleyovci
8. 35 min. 16 p. Tangišovci
9. 36 min. 22 p. Moikovci
10. 40 min. 23 p. Benyovci
11. 46 min. 20 p. AbišoAjovci 
12. 55 min. 23 p. GregoroTejšovci

 

AGILITY

1. 0:44:1 Farangh Bencilla
2. 1:02:1 Gregory Bencilla
3. 1:06:2 Baccara From Thaivillage
4. 1:06:9 Babbun From Thaivillage
5. 1:15:8 Banook From Thaivillage
6. 1:24:9 Tejša
7. 1:27:5 Tangi
8. 1:29:5 Buro
9. 1:30:4 Khini
10. 1:41:1 Beny
11. 1:51:3 Floyd
12. 2:03:1 Amy + Monthy
13. 2:12:6 Harley
14. 3:20:1 Moi
     
15. 2:13:3 Abi (she ran around all obstacles :D)
16. ??? Eireen (little shy girl, but she finished it after end)

 

LABYRINTH

1. 0:23:3 Babbun From Thaivillage
2. 0:26:9 Beneton Plums´Jewel
3. 0:27:1 Floyd Bencilla
4. 0:29:4 Banook From Thaivillage
4. 0:29:4 Avantasia Amazing Thailand
6. 0:32:6 Baccara
7. 0:33:4 Tangi
8. 0:38:6 Harley
9. 0:41:1 Buro
10. 0:47:3 Moi
11. 0:53:2 Farangh
12. 1:10:5 Abi
     
13. 0:30:1 Khini (owner ran 2nd time)
14. 0:30:3 Amy + Monthy (We participated it, even though we could not compete)
15. 0:04:1 Gregory (Disqualification - why go a roundabout way, if we can run through ... :lol:)

 

THE MOST ORIGINAL T-SHIRT Mečířová Klára  

THE MOST DELICIOUS CAKE - Bílovecká Hana

PRETTIEST BUCHTA - Lachová Zuzana

SPECIAL AWARD - Bokass Thai Ol-A-Mi Moravia

 

3. THAI ridgeback DAY was 8. - 10.6.2012

weather was again bad this year and from total of 41 registered TRDs came to event only 21 of them + 2, who came to see us,

Saturday's day began with Owners Show, which attended by nearly all of participants and Owners with their thais handle it great. Even was attended a small blue/not blue notTRD who played on to be Thai and secretly crept into the ring, ranked to others and ran obediently in the ring without he owner. Perhaps she thought that no one would notice it. Of course, her performance we had to evaluate and she tooks a special price.

After that followed Agility, which again was the most success activity. Agility has been this time improved with running of Owner with dog, after leave dog on the spot and owner had to return same way over obstacles, so it was something funny to look at. Some persons even managed to scrape through tunel and run through the beam. Because Amy and Monty attended this event as the only two Thais from one owner, so I decided to run agility with them just once, both togather same time. Even i had concerns that they will not able run together and scrape through the tunnel and can not do slalom by tandem, because they did agility just second time, so I was surprised and they mastered it without any problems.

On the lunch time was announced contest "The best CAKE". This competition was quite interested. Overall, it was examined 13 different cakes, tarts and and gingerbread from participants, so it was not easy to choose the best one.

Crazy show was not held due to weather so it´s why was replaced by knowledge quiz, which was divided into written and verbal part. The written part was focused mainly on the Thai Ridgeback breed standard and knowledge about them. Best ones advanced to the verbal part (written parts for foreigners), which was already with specialized topics around vet health issues.

At the end of the day was a free program where participants had the chance to consult each other about their dogs and problems with them and some even went for a walk during the rain.

These dogs participated our meeting
Alisara Cerro De Pasco
Amy
Apinya Cerro De Pasco
Ashanti From Thaivillage
Banook From Thaivillage
Bella Mia From Thaivillage
Benetton Plums´ Jewel
Cao Day From Thaivillage
Carles Khiri-Khan (Nero)
Cedd From Thaivillage
Cest Moi From Thaivillage
Cewin From Thaivillage
Cosmic Sofa Surfer
Džet Khiri-Khan (Buro)
Edmounth Bencilla
Emiresky Greatest Hit
Farangh Bencilla
Floyd Bencilla
Gregory Bencilla
Gucci Bencilla
Infinity Thaikru (Seli)
Mun Kong Blue & Strong Volarius (Blue)
Tan Ngern Of Noppakao

OWNERS SHOW

  1. Place - Unterrainer Ulrike + Bella Mia From Thaivillage
  2. Place - Poláková Irena + Benetton Plums´ Jewel
  3.
Place - Talová Jitka + Apinya Cerro De Pasco     
  4.
Place - Chlusová Maria - Emiresky Greatest Hit    

AGILITY

1. 1:16 Farangh Bencilla
2. 1:36 Alisara Cerro De Pasco
3. 1:42 Apinya Cerro De Pasco
4. 1:46 Banook From Thaivillage
5. 1:47 Ashanti From Thaivillage
6. 1:49 Cosmic Sofa Surfer
7. 1:54 Bella Mia From Thaivillage
8. 2:04 Džet Khir-Khan (Buro)
8. 2:04 Benetton Plums´Jewel
10. 2:12 Amy + Edmounth Bencilla (Monthy)
11. 2:25 Gucci Bencilla    
12. 2:30 Carles Khiri-Khan (Nero)
13. 2:31 Cao Day From Thaivillage
14. 2:35 Floyd Bencilla  
15. 2:41 Gregory Bencilla 
16. 2:48 Cest Moi From Thaivillage
17. 3:06 Emiresky Greatest Hit (Nora)

QUIZ

  1. Place - Siebert Tanja    
  2. Place - Unterrainer Ulrike
  3. Place - Lachová Zuzana 
  4.
Place - Špičková Barbora        
  5.
Place - Mečířová Markéta        

BEST CAKE Sikorová Ilona  

SPECIAL PRICE - Garra Sillu Pazzda (Mája)

_______________________________________________________________________

2. THAI ridgeback DAY was 28. - 29.5.2011 again in canine area Zbraslav u Brna.

    - to view catalogue from the event click HERE

From the total 35 registered TRDs just 26 participated, but 3 more joined us, even though just for a moment.

Wheather was not good to us this time and gave us rainy saturday. Although we tried AGILITY and 26 TRDs participated and it looked like, that nobody care about rainy day. After that we tried SPECIAL DOG SHOW, for all dogs who are not going to dog shows or they will just start soon. Dog show was separated to puppies till 1 year old and adults. Ofcourse all profesional dog show dogs couldn´t participate. 19 TRDs participated this show. At the end was CRAZY SHOW. It was show for dogs and owners and they had to show something crazy. It could be anything as masquerade, obedience, fashion show...17 dogs participated this show

At the end of the day was free program, grilled, owner had chance to get some advice about problematic behaviors, health problems and so on. Before night fall, when weather started be better, some of us took a walk in forest with dogs.

Because bad weather we didn´t have chance to made fireplace and talk around it, but still some of us talked and made crazy things till midnight.

On sundaz was finally really good weather and those who stayed till lunch, they took a walk with us again to the forest, after we tried again some agility, some obedience and had fun.

These dogs participated our meeting

Abbieline Thaiczech
Abigail Wunti
Abraxas Thaiczech
Airin Wunti (Sany)
Alexandra Wunti (Agáta)
Amy
Apinya Cerro De Pasco
Argentum Cor Thaiczech
Arthit Cerro de Pasco (Nessie)
Aurelie z Khiri Khan
Axinia Thaiczech
Bokass Thai Ol-A-Mi Moravia
Brittany From Thaivillage
Cantha Khiri-Khan (Wanilka)
Carles Khiri-Khan (Nero)
Caroen Khiri-Khan (Issabella)
Cosmic Sofa Surfer
Edmounth Bencilla (Monthy)
Farangh Bencilla
Farawel Pho-Ngoen OL-A-MI Moravia
Floyd Bencilla
Franja von Heilingen (Fanny)
Gara Bencilla
Gregory Bencilla
Gucci Bencilla
Siam Grand Num-Khing by D-D-P (Khini)
Tan Ngern Of Noppakao
Xiu Vom Tor Zum Rheingau
+ 1

Results of competitions

AGILITY
1. FARANGH - 28:82
2. AURA - 34:82
3. NUM-KHING - 40:51
4. MONTHY - 45:81
5. AMY - 47:21
6. GARA - 56:62
7. WANILKA - 56:65
8. AXINIA - 58:60
9. PHO-NGOEN - 59:54
10. ISABELLA - 1:01:19
11. BRITTANY - 1:03:22
12. FLOYD - 1:05:05
13. SANY - 1:06:23
14. AGATA - 1:08:29
15. NESSIE - 1:09:10
16. XIU - 1:13:37
17. TAN NGERN - 1:14:24
18. COSMIC - 1:16:40
19. GREGORY - 1:19:18
20. ABBIELINE - 1:19:20
21. ARGENTUM - 1:19:44
22. NERO - 1:19:69
23. GUCCI - 1:44:00
24. ABIGAIL - 1:47:15
25. APINYA - 2:59:47 almost not finished
26. ABRAXAS - not finished


SPECIAL DOG SHOW
Puppies

1. GREGORY - 33 points
2. GARA - 32
points
3. COSMIC - 31 points

Adults
1. FLOYD - 33 points
2. ISABELLA - 32 points
3. NERO - 32 points

CRAZY SHOW
1. AMY, MONTHY - Angel, Catdog in boots + Shrek
2. AURA - obedience +  crazy creation
3. APINIA + PHO-NGOEN - obedience

_______________________________________________________________________

1. THAI DAY was 3. - 4.7.2010 and this 1st meeting was realy successful. 12 Thai ridgeback´s participated. To our meeting came also people, who just think to buy a TRD puppy. Meeting was in canine area Zbraslav u Brna. From canin area and beautiful nature around we were so satisfied, that we decided make nex meeting here again. here is swimming pool, restaurant, which is open till late hours, accomodation was also good, so we had a lot of fun. We made a walk through forest to the neerest lake


At the night we sith around fireplace and talked. some dogs had a lot of fun with others, meet each other and triend some agility,

These dogs participated

- Amy
- Edmounth Bencilla
- Endymion Bencilla
- Farangh Bencilla
- Tan Ngern Of Noppakao
- Baitha Khiri-Khan
- Apinya Cerro De Pasco
- Ariphong Cerro De Pasco
- Farawel Pho-Ngoen OL-A-MI Moravia
- Bokass Thai Ol-A-Mi Moravia
- Mam Vom Sarapee Wappen (Chang)
- Anoush Sofa Surfer